Število medalj na zimskih olimpijskih igrah 2010

Politični novinar
  • BS, kriminologija, Kalifornijska državna univerza Fresno
Novinarka Bridget Johnson je poročala o novicah in zunanji politiki za USA Today, The Wall Street Journal in druge. Je višja sodelavka, specializirana za analizo terorizma v centru Haym Salomon.naš uredniški postopek Bridget Johnson Posodobljeno 04. novembra 2019

Zimske olimpijske igre 2010 so bile od 12. do 28. februarja v Vancouvru v Britanski Kolumbiji v Kanadi. Sodelovalo je več kot 2.600 športnikov in zmagali so športniki iz 26 različnih držav medalje . Združene države so se uvrstile na prvo mesto po številu medalj - skupaj jih je bilo 37 -, medtem ko je država gostiteljica Kanada z 14 osvojila največ zlata.

Kanada, ZDA postavljajo rekorde

Zanimivo je, da je Kanada končno osvojila medaljo na olimpijskih igrah, ki jih je gostila, saj je bila popolnoma izključena iz medalj na prejšnjih olimpijskih igrah, ki jih je gostila, v Calgaryju leta 1988 in na poletnih igrah v Montrealu leta 1976. In tako Kanada je prav tako podrla rekord največ zlatih medalj, ki jih je katera koli država osvojila na posameznih zimskih olimpijskih igrah. ZDA so podrle tudi rekord največ skupnih medalj, ki jih je en narod osvojil na posameznih zimskih olimpijskih igrah.

Na igrah so izstopali nekateri pomembni ameriški športniki. Shaun White si je drugo zaporedno olimpijsko zlato prislužil na pol pipe v Vancouvru, prej pa je zmagal na zimskih igrah 2006 v Torinu v Italiji. Bode Miller v alpskem smučanju osvojila zlato, srebrno in bronasto medaljo, ameriška hokejska reprezentanca pa je na igrah osvojila srebrno medaljo, takoj za Kanado, ki je zlato osvojila na olimpijskem turnirju.

Modeli medalj

Medalje naj bi bile po njihovih navedbah nekaj edinstvenih oblik Mednarodni olimpijski komite :

„Na (sprednji strani) so olimpijski obroči (označeni) reliefno označeni z aboridžinskimi vzorci, ki so bili vzeti iz dela orke, proizvedenega z laserjem, in dajejo vtis dodatne teksture. Na hrbtni strani je uradno ime iger v angleščini in francoščini, uradnih jezikih Kanade in olimpijskega gibanja. Prisotni so tudi emblem zimskih olimpijskih iger 2010 in ime zadevnega športa in prireditve. '

Poleg tega je imela vsaka medalja prvič v olimpijski zgodovini 'edinstven dizajn', kot pravi Reuters . 'Nobeni dve medalji si nista podobni,' je za tiskovno agencijo dejal Omer Arbel, umetnik iz Vancouvra, ki je sooblikoval medalje. 'Ker je zgodba vsakega športnika popolnoma edinstvena, smo čutili, da mora vsak športnik domov odnesti drugačno medaljo,'

Medalje štejejo

Rezultati medalj v spodnji tabeli so razvrščeni po razvrstitvi, državi, sledijo število zlata, srebra in brona, ki jih je osvojila vsaka država, in skupno število medalj.